Preloader

HAKKIMIZDA

 Fulya pansiyon aile ve çalışanlarımız.

Eğirdire yepyeni bir Aile Pansiyonu anlayışı getiren Fulya Pansiyon sizin için özel tasarlandı;

2014 yazından itibaren misafirlerini ağırlamaya başlayan, Eğirdirin tam kalbinde yer alan Fulya Pansiyon eşsiz manzarası muhteşem dekoru, şık atmosferi ve yöresel mutfağımızdan özel lezzetleri ile misafir memnuniyetine odaklı mükemmel bir konaklama deneyimi sunuyor.

Arkası önü göl ve dağ manzaralı , adeta saklanmış bir misafir evi 360 derece panoramik manzaralı terası ile Fulya Pansiyon Eğirdir de konaklamayı  düşünen misafirler için gizli kalmış bir mekan, öyle saklanmış ki hem yolunuzun üstünde hem de zor fark edilir bir lokasyonda. Eğirdir merkezden liman ve tarihi kaleye doğru yönelirseniz yürüme ile 5 dk yürüyüş mesafesinde olup, ilçe merkezine 500m uzaklıktaki  Kaleburnu  Yarımadasındadır. Balıkçı barınağı manzaralı, tarihi Eğirdir Kalesi içinde ve eski Eğirdir Evi yakınındadır.

Pansiyonumuzun oda kahvaltı konseptinde hizmet vermekte olup  akşam yemeğinde yine bize ait olan charlys restorantta alacarte servisimiz göle sıfır manzarasıyla hizmet vermektedir. Bir balıkçı ailesi olarak gölden yakalamış olduğumuz tatlısu ürünleri ağırlıklı olmakla beraber, aile mutfağımızın menüsünden sadece birkac örnek; hergün taze kendi tuttuğumuz göl levreği tava , sazan dolma, istakoz ve çeşitli ev yemekleri her çeşit zevke hitap edebilecek şekildedir. Gündüzleri göle görebileceğiniz kolay ulaşımı olan Charlys Restarantımızın merdivenlerinden plajlarımıza ulaşabilirsiniz. Charlys Restarantımız da geceleri göle sıfır aksam yemeklerinizi eşsiz göl manzarası ve trafikten yoksun bir sessizlik ile keyfini çıkarabilirsiniz.

Genişlikleri 25 ile 32 metrekare  aralığında değişen büyüklükteki odaları  nefis göl manzaralı olup, bu manzarayı izlemenin tadını daha fazla çıkacağınız geniş tarasımız 360 lık panoroması ile bu bölgede tektir.

Hikayemiz:

Bir Eğirdir aşığı olan Ağartan Ailesi olarak, yaklaşık 3. 5 yıl süren inşaatımız süresince , inşaatın başından sonuna tüm işçiliklerinde bizzat kendimiz çalışarak rüyamızı gerçekleştirdik. Sonun da yöreye has ardıç ağacından eski ahşap, eski taş, eski tuğla ve kiremit gibi Eğirdirin kendi mimarisine has  doğal yapı malzemelerden kullanılarak oluşan olağanüstü güzellikte bir bina  rostere ettik. Tüm malzemelerini kendimiz doğadan ve eski yıkmış olduğumuz evimizden temin etmekle beraber, patchwork / yama işi felsefesi ile oluşturup, bunların kalitesine ve estetiğine de önem verdik.

En küçük detayı dahi tarafımızdan düşünülüp, binaya uygun olarak adapte edilmiştir. her şeyi iyi izole edilmiş olup, ısıtma ve soğutma sistemleri mevcuttur.

Zevkle tasarlanan 9 odası ve hizmet anlayışındaki tüm detaylarda kendinizi evinizde ve aynı zamanda özel hissedeceksiniz. Lüks ve konforu birleştiren Egirdir kültürünü yansıtan mimarisiyle, lezzetli şık masalarından gün batımına karşı akşamüstü çaylarına, keyifli huzurlu ve bir ev pansiyonu konaklama konsepti  için aklınıza  ne geliyorsa Fulya Pansiyonda sizler için düşünüldü. Göl kenarı, rüzgar, güneş, dalga, dağ ve göl manzaralırımız ise dogal yapıtaşlarımızdır.

Ağartan ailesi tarfından işletilen mekan bir Aile Pansiyonu konseptinde yaklaşık 29 yıldır hizmet vermektedir. İbrahim ve Müslüm uzun yıllardır bölgeyi çok iyi bilmeleri sayesinde tüm misafirleri her türlü soruya cevap vererek mihmandarlık yapmaktan memnuniyet duyarlar.

Eğirdirin en eski ev pansiyoncularından olan Ağartan Ailesi, eski kaleiçindeki dogup büyüdükleri evlerini Lale Pansiyon ile otel sektörüne giriş yapmışlardır. 29 yılı aşkın süredir hizmet sektöründe yer alan Ağartan Ailesi Eğirdir ilçesinde samimiyeti ve sıcak kanlılığı ile tanınmaktadırlar. Egirdir Turizminde bu eşsiz nadide yeryüzü cennetinin ne kadar sıra dışı oldugunun bilincin de olup,bu bolgenin hak ettiği değerlere sahip çıkıp, bölge turizmine her zaman katkı da bulunmayan aile, tüm misafirlerine tatillerinin diledikleri gibi geçmesi için elleinde geleni yapmak için her daim hazırdir.

Tüm bunları yaparken kimseyi taklit etmege calısmadık:

Kendi karakterimizi gelenegimiz yasam tarzımızı yansıtmaga calıstık. Ozellikle yeni gelişen kapitalist düzenin bir parcası olan butik otel geleneginin dısında 30 yıl once ki ev pansiyonculugu ruhunu yasatmaga direniyor, ilcemizn birkac ornek işletmesinden biri olarak Egirdirin gercek turizm değeri ve misafirperverliğini yansıtmak icin hala çırpınıyoruz. Bu sistemin büyük oyuncularına ( cok daha şık sehir otelleri ve butik otellere) karsı ayakta kalmaga ugrasıyoruz. Ve ilginctir sürdürülebilir turizm diye ağızlarından düşürrmeyen birçok kurum ve bireyler, bizleri yani ev pansiyoncularını birer birer kaybetmekte yörenin öz dokusu olan bu aileler turizm yapamaktadır. Bu da benim 30 yıllık Egirdir ilçemiz de turizm yolculugum da hissetliklerimden sadece birkaçıdır.

 

img
img
img

ÇALIŞANLARIMIZ

  • İbrahim Ağartan / İşletmeci
  • Ayten Abla / Kat Görevlisi
  • Şehri Öztop / Mutfak Sorumlusu
  • Nusret Erdal Kaya / Teknik Sorumlu
  • Hüseyin Tapır / Jokerimiz
  • Babam / Big Boss
  • Nerimancıgım Annem / Yöneticimiz
  • Carla Smith Watson / İngiliz Dostumuz
  • Ani Beth Carter / İngiliz Dostumuz

EĞİRDİR

YAPMADAN DÖNME

ST.PAUL YOLU