ANA SAYFA   /   ETKİNLİKLER   /   DEDEGÖL DAĞCILIK ŞENLİĞİ
Tarih : 25/26.5. 2020
Saat : 09:00 - 17:00
Yer : Eğirdir Aksu Melikler Yaylası

Eğirdir Turizm Ve Doğa Sporları Derneği ETUDOSD  tarafından  her yıl geleneksel haline getirilen bu dağcılık şenliği    Isparta’nın güzel ilçeleri aksu ve Yenişarbademli Arasında  ve Melikler Yaylası lokasyonun da düzenlenmekte olan etkinliğe ülkemizin her ilinden sporcu ve doğa severi  Dedegöl Dağı eteklerinde toplayarak hem doğa sevgisi ve çevre bilincinin gelişmesine katkı sağlamakta hem de İlimizde Dağcılığın gelişimine öncülük yapmaktadır.

Türkiye'nin farklı şehirlerinden gelen yaklaşık bin 500 dağcı ve doğasever, akşam saatlerinde kamp ateşlerinin başında, yağış ve soğuğa aldırmadan doğal ortamın keyfini çıkarırılar. Gece saatlerinde kamp alanı sessizliğe bürünürken, şenlik kapsamında sabahın ilk ışıklarıyla uyanan dağcılar, sabahı çorbalarını içtikten sonra Dedegöl Dağı'na hareket ederler. Tırmanış mesafesi 12 KM dir . Zirve tırmanışına katılmak istemeyenler kamp alanı olan melikler yaylasında kalabilirler. 2 bin 998 metrede zirve yapmanın mutluluğunu yaşayan dağcılara ve doğasever katılımcılara gözleme-ayran ikramı yapılır, öğleden sonra geri döndükleri kamp alanından çadırlarını sökerek, bir dahaki yıl tekrar gelmek üzere ayrılırlar.

https://www.etudosd.org.tr/duyurudetay-26-ETUDOSD-DEDEGOL-DAGCILIK-SENLIGI

 Dedegöl Dağcılık Şenliği

img
img
img

EĞİRDİR HAKKINDA

AKPINAR SEYİR TERASI - AKPINAR YÖRÜK ÇADIRI MANZARA NOKTASI Eğirdirin en güzel manzara izleme noktasını ziyaret etmeyi unutmayınız. Şehir merkezine 7 km. uzaklıkta olup yolu gayet ideal asfalta sahiptir.Eğirdir Gölünün kuşbakışı olarak seyredildiği seyir terasıdır.Demlik çay ve gözleme ile ziyaretinizi süsleyebilirsiniz. Devamı ...

YAPMADAN DÖNME

AKPINAR SEYİR TERASI - AKPINAR YÖRÜK ÇADIRI MANZARA NOKTASI

Eğirdirin en güzel manzara izleme noktasını ziyaret etmeyi unutmayınız.

Şehir merkezine 7 km. uzaklıkta olup yolu gayet ideal asfalta sahiptir. Eğirdir Gölü' nün kuşbakışı olarak seyredildiği  seyir terasıdır.Demlik çay ve gözleme ile ziyaretinizi süsleyebilirsiniz.

Devamı ...

ST.PAUL YOLU

ST. PAUL YOLU / AZİZ PAUL YOLU

BEYDERE - BAĞÖREN YÜRÜYÜŞÜ

ST. PAUL YOLU / AZİZ PAUL YOLU

BEYDERE - BAĞÖREN YÜRÜYÜŞÜ

ST. PAUL YOLU / AZİZ PAUL YOLU

BEYDERE - BAĞÖREN YÜRÜYÜŞÜ

Devamı ...

X
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında

Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için Çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini Buradan inceleyebilirsiniz.