ANA SAYFA   /   ETKİNLİKLER   /   EĞİRDİR OLUKLACI ŞENLİĞİ
Tarih : 13.5.2020
Saat : 08:00 - 17:00
Yer : Eğirdir Oluklacı Mevkii Sekibağ

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen ve her yıl 6 Mayıs’ta yapılan  olan Oluklacı Şenliği’nin çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilen ve zengin içerikli şenlik organizasyonu programı sabah saat 07.00’da Akpınar Köyü yolundan Oluklacı’ya tırmanış ile başlayarak, saat 10.00’da Oluklacı Duası ile devam eder. Türkiye'nin 12'nci "Sakin Şehri" olan Isparta'nın Eğirdir ilçesinde geçmişi 600 yıla dayanan "Oluklacı Şenlikleri" kapsamında katılımcılar, yaklaşık bir saat süren yürüyüşün ardından tırmanarak Oluklacı yaylasına ulaşır. Türkiye'nin dördüncü büyük Eğirdir Gölü'nün manzarasını izleyen ve bu geleneksel etkiliğe katılan vatandaşlar, mevlit ve Kur'an-ı Kerim'in okunduğu şenlikte, yoğurt içinde altın bulma, çuvalla ilerleme, kaşıkla yumurta taşıma ve halat çekme gibi geleneksel yarışmalara katıldı. Dereceye girenler, Eğirdir Belediyesi tarafından altınla ödüllendirilir. Belediye tarafından şenliğe katılan en yaşlı ve en genç kişilere de altın hediye edilir. Geçmişte insanların toplu halde ibadet etmek için yaylaya geldiği, günümüz şartlarına  içerisinde bunun şenlik haline dönüşmüştür. Çeşitli kategorilerde yarışmaların yapılacağı Oluklacı Şenliği’ne katılanlara Eğirdir Belediyesi tarafından öğle yemeğinin de ikram edilir.

http://www.egirdir.bel.tr/EgirdirHaberleri.aspx?hid=978

Eğirdir de Oluklacı Şenliğimiz

img
img
img

EĞİRDİR HAKKINDA

AKPINAR SEYİR TERASI - AKPINAR YÖRÜK ÇADIRI MANZARA NOKTASI Eğirdirin en güzel manzara izleme noktasını ziyaret etmeyi unutmayınız. Şehir merkezine 7 km. uzaklıkta olup yolu gayet ideal asfalta sahiptir.Eğirdir Gölünün kuşbakışı olarak seyredildiği seyir terasıdır.Demlik çay ve gözleme ile ziyaretinizi süsleyebilirsiniz. Devamı ...

YAPMADAN DÖNME

AKPINAR SEYİR TERASI - AKPINAR YÖRÜK ÇADIRI MANZARA NOKTASI

Eğirdirin en güzel manzara izleme noktasını ziyaret etmeyi unutmayınız.

Şehir merkezine 7 km. uzaklıkta olup yolu gayet ideal asfalta sahiptir. Eğirdir Gölü' nün kuşbakışı olarak seyredildiği  seyir terasıdır.Demlik çay ve gözleme ile ziyaretinizi süsleyebilirsiniz.

Devamı ...

ST.PAUL YOLU

ST. PAUL YOLU / AZİZ PAUL YOLU

BEYDERE - BAĞÖREN YÜRÜYÜŞÜ

ST. PAUL YOLU / AZİZ PAUL YOLU

BEYDERE - BAĞÖREN YÜRÜYÜŞÜ

ST. PAUL YOLU / AZİZ PAUL YOLU

BEYDERE - BAĞÖREN YÜRÜYÜŞÜ

Devamı ...

X
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında

Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için Çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini Buradan inceleyebilirsiniz.