ANA SAYFA   /   ETKİNLİKLER   /   LAVANTA HASADI
Tarih : 12/16.7.2024
Saat : 09:00 - 19:00
Yer : Lavanta Festivali

Isparta ilinin Keçiborlu ilçesinde bulunan lavanta bahçeleri ile ünlü Kuyucak köyü lavanta diyarı veya Türkiyenin Provansı olarak bilinmektedir. Fransanın Provence Bölgesiile büyük benzerlik taşıyan Kuyucak Köyü Türkiyenin Lavanta Köyü olarak anılıyor. Ülkemizin lavanta ıtri bitkisinin üretiminin % 93 ünü karşılamaktadır. Kuyucak Köyü lavanta üretimi haricinde kekik, papatya çiçeği ve hatmi çiçeği gibi doğal ıtri otlarıda toplayıp satarak geçimlerini sağlanmaktadırlar. Lavanta ve Lavanta ürünlerini Kuyucak Köyü nden satın alabilirsiniz.

https://festivall.com.tr/isparta-lavanta-festivali

Güneykent Lavanta Festivali

img
img
img

EĞİRDİR HAKKINDA

AKPINAR SEYİR TERASI - AKPINAR YÖRÜK ÇADIRI MANZARA NOKTASI Eğirdirin en güzel manzara izleme noktasını ziyaret etmeyi unutmayınız. Şehir merkezine 7 km. uzaklıkta olup yolu gayet ideal asfalta sahiptir.Eğirdir Gölünün kuşbakışı olarak seyredildiği seyir terasıdır.Demlik çay ve gözleme ile ziyaretinizi süsleyebilirsiniz. Devamı ...

YAPMADAN DÖNME

AKPINAR SEYİR TERASI - AKPINAR YÖRÜK ÇADIRI MANZARA NOKTASI

Eğirdirin en güzel manzara izleme noktasını ziyaret etmeyi unutmayınız.

Şehir merkezine 7 km. uzaklıkta olup yolu gayet ideal asfalta sahiptir. Eğirdir Gölü' nün kuşbakışı olarak seyredildiği  seyir terasıdır.Demlik çay ve gözleme ile ziyaretinizi süsleyebilirsiniz.

Devamı ...

ST.PAUL YOLU

ST. PAUL YOLU / AZİZ PAUL YOLU

BEYDERE - BAĞÖREN YÜRÜYÜŞÜ

ST. PAUL YOLU / AZİZ PAUL YOLU

BEYDERE - BAĞÖREN YÜRÜYÜŞÜ

ST. PAUL YOLU / AZİZ PAUL YOLU

BEYDERE - BAĞÖREN YÜRÜYÜŞÜ

Devamı ...

X
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Hakkında

Size daha iyi bir hizmet deneyimi sunabilmek için Çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için çerez politikamızı ve kişisel verilerin korunması hakkında açıklama metnini Buradan inceleyebilirsiniz.